Press "Enter" to skip to content

Як знаменитості заробляють на своїх захопленнях

dzholiНаприкінці листопада і без того солідна скарбничка нагород і відзнак Бреда Пітта і Анжеліни Джолі поповнилася ще однією, досить незвичайною нагородою. Від переважної більшості всіх інших її відрізняє те, що вона не має ніякого відношення до кіно.

Авторитетний у світі виноробів журнал Wine Spectator включив їх вино Chateau Miraval Rosé 2012 в список 100 кращих вин року. І нехай «Шато Мираваль» зайняв лише 84-е місце, як кажуть, добрий початок. У Пітта і Джолі виноробів ще все попереду.

Бред і Анджеліна купили маєток Міраваль на півдні Франції з 35-кімнатним шато XVII століття в 2008 році за 60 млн доларів. Під виноградники відведено 1200 акрів. Вино вони роблять спільно з відомою у Франції виноробної фірмою Perrin з минулого року. 6 тис. пляшок червоного і білого вина з Мираваля були продані в 2012 році протягом п’яти годин! За словами президента компанії Марка Перрін, прибуток партнери ділять навпіл.

Бред Пітт і Анжеліна Джолі стали далеко не першими зірками з незвичайними захопленнями, які, з одного боку, є хобі; але з іншого — приносять прибуток і цілком можуть вважатися нехай і не головними, але все ж джерелами доходів.

Знаменитості заробляють на життя по-різному. В першу чергу, звичайно, основною професією. Але одними гонорарами і зарплатами заробітки більшості їх не обмежуються. Багато хто, як кажуть у нас, працюють відразу на декількох роботах. Причому найчастіше «ліві» заробітки ніякого відношення до головним заняттям не мають.

«Звичайно, були і фантастичні невдачі, — розмірковує над пристрастю зірок займатися іншими справами Перрі Хейдн Тейлор, творчий директор консалтингової компанії Big Fish, що спеціалізується на брендингу та маркетингу, — але бізнес, рекламований знаменитостями, або вироби під їх маркою можуть принести дуже хороші результати».

Навіщо зіркам це потрібно? У кожного, напевно, на це питання свою відповідь. Одним просто з дитинства в глибині душі хотілося стати виноробами, рестораторами або модельєрами, а довелося зніматися в кіно або співати на сцені. Інші захопилися побічним бізнесом випадково. Треті розуміють, що слава — дама примхлива, сьогодні вона є, а завтра її вже немає, і тому думають про майбутнє. Приміром, навіть вийшовши на пенсію, Бред Пітт і Анжеліна Джолі не залишаться без шматка хліба, тому що вони освоїли нову професію — виноробів. І судячи з того, як ідуть справи, досягли успіху в ній.

Виноробство є однією з трьох найбільш поширених побічних професій серед знаменитостей. Дві інші — ресторанний бізнес та моделювання модного одягу.

1. Зірочки на пляшках

Виноробство є, мабуть, найпопулярнішим серед знаменитостей побічним бізнесом-хобі. Власниками виноградників, крім вже згадуваних вище Пітта і Джолі, є режисер Софія Коппола, успадкувала любов до виноробства від батька; музиканти Стінг і Боб Ділан, актриси Олівія Ньютон-Джон і Керол Буке (одна з дівчат Джеймса Бонда) і, звичайно ж, Жерар Депардьє.

Депардьє можна вважати, мабуть, найбільшим виноробом серед зірок. Його великі виноградники в Анжу дають чверть мільйона пляшок червоних вин Condrieu і Saint Joseph, але найбільш відомим зоряним виноробом є все ж не він, а режисер Френсіс Коппола автор таких шедеврів, як «Хрещений батько» і «Апокаліпсис». Коппола — винороб зі стажем. Він живе у величезному кам’яному будинку в Каліфорнії на ділянці в 110 акрів і займається виноробством вже третину століття. Тиснути перше вино йому допомагали ще батько, дружина і діти.

На гонорар від першого «Хрещеного батька» Френсіс купив велику частину легендарного виноградника Инглнук, розташованого в не менш знаменитій каліфорнійській долині Напа. Кілька років тому знаменитий режисер заплатив за виноградник Кона рекордні 31,5 млн. Кожен акр землі обійшовся йому більш ніж на третину мільйона.

Компанія Копполи Francis Ford Coppola Presents володіє великими виноградниками в каліфорнійському містечку Гейзервилль, а також кількома кафе і ресторанчиками і виробляє, крім вина, макарони з кетчупом, теж, між іншим, користуються великим попитом.

2. Зоряний громадське харчування

Найвідоміше підприємство зоряного громадського харчування — мережа ресторанів «Планета Голівуд». Її створив 22 жовтня 1991 року в Нью-Йорку Роберт Ерл колишній президент «Хард Рок Кафе», за участю Сильвестра Сталлоне, Арнольда Шварценеггера, Брюса Вілліса і Демі Мур, що вклали у справу солідні кошти.

Період розквіту компанії припав на першу половину 90-х років минулого століття, коли в різних країнах працювали майже 100 ресторанів «Планета Голівуд». В перший же день торгів на біржі, у квітні 1996 року, акції Planet Hollywood Enterprises злетіли до 32 доларів. На жаль, вже через три роки вони коштували дешевше… 1 долара. Компанія двічі оголошувала про банкрутство. Перше в кінці 1999-го було спричинене величезними боргами; друге, в жовтні 2001 року, керівництво пояснювало падінням кількості клієнтів, викликаним терактами 11 вересня 2001 року. В результаті зараз залишилося трохи більше десятка ресторанів.

Сталлоне і Вілліс з Мур досі залишаються акціонерами Planet Hollywood Enterprises, а ось Арнольд Шварценеггер позбавився від них ще на початку 2000 року. Своє рішення він пояснив розчаруванням від фінансової діяльності компанії і бажанням зосередитися на акторській кар’єрі і, як незабаром з’ясувалося, кар’єрі політика.

Короткою виявилася життя і ресторану Nyla’s Burger Basket, відкритого Брітні Спірс в 2003 році в нью-йоркському готелі «Ділан». Ньюйоркцям не сподобалася південна кухня, на якій спеціалізувалася Nyla. Не склалися стосунки з місцевою владою, які спочатку довго не видавали ліцензію на торгівлю спиртним, а потім чіплялися до різних дрібниць. Брітні звинувачувала в невдачах менеджерів і шеф-кухарів. Змінивши кілька людей, вона махнула рукою і через рік ресторан закрила.

Мудріше більшості колег надійшов Роберт Де Ніро. У ресторанній мережі Nobu йому належить 30% акцій. Дохід 19 ресторанів, один з яких знаходиться, до речі, в Москві, приносять стабільний і голова у Роберта за «лівий» бізнес не болить — всіма поточними справами займається знаменитий шеф-кухар Нобу Мацухиса.

До речі, інший ресторанний бізнес Де Ніро — ресторан Rubicon в Сан-Франциско, яким він володів майже півтора десятиліття разом з Робіном Вільямсом і Френсісом Копполою, довелося закрити в серпні 2008 року.

3. Зоряні дизайнери одягу

Багато зірок, в основному, звичайно, це жінки, які вважають себе законодательницами моди і тому перебувають у повній упевненості, що з них вийдуть відмінні модельєри.

Невгамовна Дженніфер Лопес пробувала свої сили не тільки в ресторанному бізнесі, але і в модельному. Її дебютом на цьому поприщі була лінія JLO, знята з виробництва на початку 2007 року. Не більш вдалою виявилася і друга лінія одягу — Sweetface.

Зірок, які роблять свої лінії одягу, можна перераховувати довго. Можна довго сперечатися і про їх достоїнства і недоліки, але в одному сумнівів немає ні в кого: самим щасливим і успішним дизайнером одягу серед них є Вікторія Бекхем, яка, на загальну думку, володіє відмінним смаком в одязі. У неї теж вистачає провалів, але успіху все ж значно більше.

У 2006 році, наприклад, Вікторія почала випускати лінію джинсів dVb Jeans.

Крім бренду dVb, який крім джинсів випускає ще і модні окуляри, у Вікторії є ще дві лінії: Victoria Beckham і просто Victoria, які є завсідниками Тижні моди в Нью-Йорку.

Зараз чимало зірок вважають за честь одягатися у дружини Девіда Бекхема. Багато хто вважає, що вона не поступається найвідомішим професійним кутюр’є, а Анна Вінтур одного разу сказала: «Не варто її недооцінювати».

Також про знаменитостей читайте на сайті skimusic.net