Press "Enter" to skip to content

Таємниці Фріди Кало

Фріда Кало. АвтопортретЧерез півстоліття після смерті Фріди Кало в будинку-музеї цієї легендарної мексиканської художниці виявили схованку з її особистими речами.

Усього знайдено 180 предметів. Серед них – сукні, шалі, туфлі, індіанські прикраси. Працівники музею також натрапили на знімки, які робив батько художниці – фотограф за професією. Зокрема, у сховку знайдено фотографії Льва Троцького, котрому 1937 року Гулермо Кало дозволив переховуватися у своєму будинку. Але головна перлина схованки – це сережки, які, очевидно, подарував Фріді Пабло Пікассо, з яким знаменита мексиканка познайомилася під час свої виставки у Парижі.

Усі ці скарби знайшли під час ремонтних робіт у “синьому будинку”, розташованому в одному з фешенебельних районів Мехіко. Реконструкція, яку лише почали, має тривати два роки. Нагадаємо, що уряд Мексики виділив велику суму грошей на ремонт будинку, де мешкала Фріда Кало, у зв’язку з широким відзначенням на батьківщині художниці роковин її смерті минулого року.

“Ми всі здивовані розмірами цієї знахідки”, – зазначив Інасіо Кастодіа, адміністратор музею. Він упевнений, що відкриття висвітлить невідомі факти, що стосуються життя Кало, яке і так схоже на роман та на її унікальну творчість.

Фріда Кало стала легендою ще за життя.  До самої смерті вона боролася з наслідками аварії, в яку потрапила 18-річною: автобус, у якому вона їхала, зіштовхнувся з трамваєм. Фріда в трьох місцях ушкодила хребет, зламала два стегна. Хірургам довелося зробити 32 операції, щоб повернути її до життя. Але дівчина мала колосальну силу волі: вона домагалася всього, чого хотіла.

Фріда стала художницею, завоювала серце знаменитого Дієго Рівери та разом із ним буквально перевернула мистецтво середини ХХ століття. Проте їхні взаємини ніколи не були простими. А ще її ім’я пов’язують із відомими культурними та політичними діячами. Такими, зокрема, як Троцький.

Померла Фріда Кало 1954-го, в 47 років. З початку 90-х довкола цього імені почався справжній бум – виставки її робіт проводили в найкращих музеях світу, вийшло декілька книг, присвячених її життю, зняли відомий фільм “Фріда”. Для Мексики Кало стала міфом. Поряд із її будинком продають футболки з портретами художниці, друкують фотографії та торгують іншими сувенірами. А дехто пов’язує образ Фріди Кало з Богородицею Гваделахари. Це виглядає дивно, якщо пригадати стиль життя Фріди. Проте директор музею Кало Хільда Труджілло вважає: ця ідея виникла тому, що з художницею пов’язують страждання та силу духу.

Відповідно до заповіту Рівери, який зробив із “синього дому” музей, усе, що знайдуть у стінах будинку, має залишитися тут. Очікують, що знахідки покажуть широкому загалу через рік.

К.С.