Press "Enter" to skip to content

Облаштовуємо маленьку вітальню з каміном

Для володарів гострого бажання мати камін, але немає великої вітальні, можна розташувати камін і телевізор на сусідніх стінах, при цьому зонування інтер’єру  дозволятиме, і дивитися телевізор, і сидіти біля каміна.

Для великих віталень, а особливо тих, що має трохи витягнуту форму, можна розділити простір на дві зони, телевізійну і камінну. При цьому  в діленні допоможуть як прості декоративні штори, так і диван кутової форми. Також не поганим варіантом буде і ділення за допомогою відкритої полиці, або стелажу.

У довершенні хотілося б сказати, що не потрібно розташовувати телевізор над каміном. Тоді ви одержите не просто незручний інтер’єр, але і таке планування, яке не дозволить вам і вашим очам вибрати, за чим же спостерігати, за вогнями в каміні, або за картинкою на екрані телевізора.  При включеному і засвіченому каміні сприйняття телевізора втрачатиметься, і ви одержите дискомфорт від перегляду.

Ще один не маловажним елементом вітальні з телевізором і каміном, наявність хорошого освітлення. Підібрані по стилю і встановлені до місця світильники, безумовно, краще, ніж проста люстра на стелі. Краще всього створювати освітлення в двох варіантах, як основне і додаткове. Основним джерелом світла може стати проста вбудовувана лампа на стелі, в кількості від десяти, залежно від розмірів вашої вітальні. Додатковими приладами освітлення будуть бра і настільні лампи, які наприклад можна встановити на журнальний столик напроти каміна, на стіни у дивана і крісел. Не перешкодить і великий торшер у крісла, для тих, хто любить затишно влаштувати у каміна і почитати книгу. Для варіантів, коли простір вітальні розділили на дві зони, важливо додати свої додаткові джерела світла, щоб і проглядання телевізора і читання книг, чаювання у каміна було зручним і безпечним для органів зору.