Press "Enter" to skip to content

Вакцина проти раку шийки матки

Британські вчені повідомили про створення вакцини проти раку шийки матки, який у 70% випадків викликає вірус папіломи людини, інформує BBC News.

За їхніми даними, вакцинація проти раку шийки матки передбачає стовідсотковий захист від вірусу, але перш ніж вона стане доступною для масового застосування, потрібно провести чимало додаткових досліджень.

Вакцинацію планують проводити всім дівчатам до початку статевого життя. За словами доктора Ганни Заревські, яка досліджує вакцини в одній із лікарень у центрі Лондона, для створення довічного імунітету буде достатньо трьох вакцинацій упродовж шести місяців. У разі схвалення FDA, вакцина з’явиться на ринку лікарських препаратів 2007 року.

“Ця вакцина може стати надійним засобом запобігання раку шийки матки і покласти кінець регулярному проведенню діагностичних мазків, – говорить Ганна Заревські, – це багатообіцяюче відкриття в галузі лікування раку шийки матки за багато років”.

“Однак слід провести ще чимало досліджень, перш ніж ми зможемо підтвердити ефективність такої вакцинації, – додала керівник дослідження Джульєтта Патнік”.

Для виявлення раку шийки матки на ранніх стадіях існує спеціальний тест – цитологічне дослідження мазка з поверхні шийки матки або тест на папаніколау в англомовних країнах. Його рекомендують проходити кожній жінці після 40 років хоча б раз на два роки.