Press "Enter" to skip to content

Популярна новинка для чищення зубів

Дівчина чистить зубиМіжзубні проміжки недоступні для звичайних зубних щіток, тож вони потребують особливого догляду. Адже карієс і захворювання ясен розпочинаються зазвичай саме в цих місцях, а спричиняють їх скупчення нальоту та частинок їжі між зубами. Тому щоразу після їжі рекомендують користуватися спеціальною зубною ниткою.

Ось які думки висловлює щодо зубних ниток лікар-стоматолог першої категорії Агаджанян Еміль Гургенович: “Нині дуже модно використовувати зубні нитки. Прийшли вони до нас із Заходу нещодавно і ще не надто прижилися. Що можу сказати про нитки? Як завжди, однозначної відповіді немає. Вважають, що контактні поверхні зубів вони чистять дуже добре. Але в одних людей зуби розташовані рідко, в інших дуже щільно, відповідно, в однієї людини між зубами й щітка чудово чистить, а в іншої навіть нитка не допомагає. Крім того, нитка доволі відчутно зачіпає ясна, а це може призвести до утворення “кишені” й ускладнень. З огляду на це, нитки почали робити м’якшими, рекламуючи повну нешкідливість для ясен, але це не видається серйозною заявою. Загалом спробуйте самі та подивіться, чи сподобається це особисто вам. Якщо буде краще, то прапор вам у руки і нитку в зуби”.

Ще однією новинкою є ополіскувачі для рота. Це просто ідеальне доповнення до традиційних засобів догляду за зубами та яснами й незамінний елемент щоденної гігієни ротової порожнини. Адже він ефективно запобігає утворенню зубного нальоту та розвитку карієсу, чудово дезодорує та очищає ротову порожнину, до того ж має тривалу дію. До складу деяких ополіскувачів рота входять антибактеріальні речовини, які запобігають утворенню зубного нальоту, та фторид натрію (він забезпечує надійний і тривалий захист від карієсу). Якщо хтось є противником такого аристократичного засобу гігієни, то його можна замінити звичайною водою. Можливо, ефективність буде меншою, проте все ж краще, ніж ніяка. Використовувати ополіскувачі слід після вживання їжі, пиття кави, чаю.

Зайве повторювати, що відвідувати стоматолога потрібно хоча б раз на рік. Звісно, на заваді може стати вартість обслуговування. Проте можна брати участь в акціях виробників стоматологічних засобів гігієни. Відомо, що торгова марка Colgate спільно з Асоціацією стоматологів України проводила безкоштовні стоматологічні консультації в кожному місті. А національна стоматологічна програма “Чисть, як я”, організована Асоціацією стоматологів України та компанією Oral-B, до якої було залучено більш ніж тисячу стоматологів, окрім звичних подарунків і заохочувальних призів, давала кожному українцеві унікальну нагоду отримати безкоштовні консультації спеціалістів у стоматологічних клініках або сертифікат на стоматологічне обслуговування для всієї сім’ї на 1000 гривень.