Press "Enter" to skip to content

Користь яблук – незаперечна

Дівчина їсть яблуко“Яблуко на день – і лікар не потрібний”, – говорить стародавнє англійське прислів’я.

Ще від часів Адама та Єви яблуко слугує людині. І природа потурбувалася, аби воно було скарбничкою потрібних речовин. У наш час розгадано вже багато таємниць цього смачного природного витвору і можна пояснити доцільність його вживання при багатьох хворобах чи задля їхньої профілактики.

Яблука містять практично всі необхідні організмові вітаміни та поживні речовини: У1, У2, У6, З, Е, ДО, РР, каротин, від 8 до 15% цукрів, мінеральні речовини: кальцій, натрій, фосфор, залізо.

На думку вчених, яблука знижують рівень холестерину в крові, який є однією з причин виникнення атеросклерозу. Річ у тім, що пектини, які є складовими яблук, поглинають холестерин, а також отруйні речовини, в тому числі іони важких металів і радіонукліди, та виводять їх із організму.

Одночасно пектини поліпшують травлення, мікрофлору кишківника, допомагають зберегти мінеральну рівновагу організму.

Пектинів у яблуках (залежно від сорту) приблизно 1,2 мг на 100 г. Вони мають різнобічну дію на організм, найперше – бактерицидну. Ретельно пережовуючи яблука, ми здійснюємо санацію ротової порожнини, тобто гинуть хвороботворні мікроби. Проведені в США дослідження довели ефективність яблучної терапії проти сезонних застудних захворювань. Серед тих, хто спожив два-три яблука на день, хворих на грип і бронхіт було втричі менше.

Просуваючись травним трактом, пектини яблука, мов губка, вбирають й інші шкідливі речовини, зокрема радіонукліди. Цим пояснюють користь яблук для мешканців забруднених територій та при отруєннях.

Бактерицидна властивість цих фруктів зумовлює їхнє зовнішнє використання: щойно натерте яблуко (або в суміші з жиром) накладають на тріщини губ, сосків матерів-годувальниць, на обпечену чи обморожену ділянку шкіри, застарілі рани, навіть на трофічні виразки.

Також яблука зменшують засвоєння жирів, мають низьку калорійність, а завдяки солям кальцію сприяють виведенню з організму надлишків рідини.