Press "Enter" to skip to content

Спілкування з дівчиною, яка займалася танцями

дівчина у танціОдного разу під час спільного чаювання я розговорилася з однією дівчиною, яка на той час займалася в студії танців вже два місяці. Несподівано для мене вона виявилася розумним співрозмовником. Потім я задумалася, чому, власне, не чекала від неї ніякої складності, вважаючи її недалекою міщаночкою. Причина мене уразила. До цього ми спілкувалися не словами, а тільки рухом.

Так от, її пластика не була інтелігентна. Вона рухалася навіть не непривабливо, а, як би це сказати, некультурно. Її жест не був рівний її розуму. І це, якщо хочете, трагедія. Щодня Ви, що начитана думає інтелектуалка, зустрічаєте тисячі людей, які не скажуть з Вами не слова, і їх враження від Вас залишиться невербальним. Ну і яким воно буде? Мої учениці найчастіше мають одне або дві вищі освіти. Їх інтелектуальний темперамент високий. Їх біологічний темперамент загнаний сильно нижче за нуль, тому що чим розумніше вони, тим більше за них не влаштовує вульгарна розхлябаність, а як замість неї одержати розкутість, їх не навчили. Драматизм цієї ситуації максимально посилюється російським менталітетом. У Південній Європі є дуже великий діапазон між черницею і пані легкої поведінки. У Росії його немає.

Ми звикли рухатися або як сирітка Марися (стегон у мене немає, грудей немає, талії немає, я «не така»), або як… «така»: тоді статеві ознаки присутні, але вже щось одне: або красива, або розумна. Вам доводилося бути «розумною»? Рухатися некультурно — все одно що говорити міщанським говором, з отаким припаданням на «е»: «А тобі че, ето треба?» — Не треба, дорогі сеньйори, будьте красиві саме тому що Ви розумні.

Я беруся затверджувати саме це: все визначає розум.

Я, принаймні, не можу зробити красиву — розумної, але будь-яку розумну за три місяці зроблю красивою — за умови сумісного додатку сил. Російському менталітету властива ще одна якість, що не враховується сучасною мас-культурою.