Press "Enter" to skip to content

Чи варто жінці приховувати вік?

Молода і літня жінкиДавайте подивимося, як бути з віком — приховувати чи зізнаватися. Юність приваблива, як гарна погода. З нею не хочеться розлучатися. Не розлучайтеся — якщо йдеться про гнучкість рухів, якоїсь готовності тіла до легкого жесту — але: бійтеся суєти. Знаєте, є підліткова незграбність. Не дай Бог Вам залишитися моложавою дівчиною. Дівча повинно вчасно перетворитися на принцесу, а принцеса — в королеву.

Один іспанський письменник сказав, що юність — це «перстенець ще без монограми». Коли я бачу товстих тіток, що епатують оточуючих відважною розхлябаністю, мені стає їх дуже шкода. До чого ця стареча дискотека? На жаль, таку жінку не назвеш пані.

Пам’ятаєте, як інакше називається середній вік? Елегантний. Пані елегантного віку може бути та, яка змінила юнацьку смішну поривчастість на королівську точність рухів. Вона максимально реалізована, тобто схожа на саму себе. Це набагато складніше, ніж може здатися. Сміливість бути самою собою є проблема дуже сучасна. Ми відмовляємося від індивідуальності тільки тому, що не виділятися — простіше. Але якщо Ви не самореалізуєтеся, не дійдете до краю відпущених Вам можливостей, то Ваші діти почнуть сходження з тієї ж сумної низової точки, а підкорена батьками вершина їх пригнічуватиме.

Знаєте, багато років я марно намагалася навчити імпровізації у фламенко тих жінок, які давно у мене займаються. Вони хороші танцівниці, але їх неможливість імпровізувати виявилася не технічною проблемою. Це недостатня готовність до самореалізації. Що цікаво, мої учениці досить швидко починають танцювати красиво, навіть «по-своєму», але я маю на увазі трагічний аспект: коли Ви вже не думаєте про привабливість, і Ваш танець — це і плач, і бунт. Фламенко — це жіночий гонор, людська гідність, одночасно упокорювання і протистояння Долі. Іспанки уміють мати думку і виражати її. І тому фламенко не перетворюється на мистецтво сфери обслуговування, як це нерідко відбувається з танцем живота.