Press "Enter" to skip to content

Зовнішній вигляд чоловіка – обличчя дружини

Подружня параУ суспільстві жінка завжди позиціонувалася як берегиня домашнього вогнища, криниця господарських мудростей і живе втілення книги про смачну і здорову їжу.

Не дарма існує прислів’я «Зовнішній вигляд чоловіка – обличчя дружини». Чиста і вигладжена сорочка видавить відчуття гордості перед колегами із найзатятішого флегматика. Кожному чоловіку приємне усвідомлення того, що його половинка знає толк у веденні домашнього господарства. Докір і осуд тому чоловіку, який не рветься після роботи до домівки, якщо його там чекають затишок, турбота і що вабить з порогу аромат вечері.

Жінки зараз користуються останніми досягненнями техніки, полиці супермаркетів забиті напівфабрикатами, а інтернет-ресурси пістрявлять рецептами і порадами, як наприклад, cbcrab.com, про те, як потішити і задовольнити коханого. Тому пані насправді легко зробити так, щоб благовірний цінував її і як господиню будинку зокрема. Звідси висновок номер два: якщо у чоловіка не буде відчуття тепла, затишку і того, що про нього піклуються, він знайде все це у іншому місці.

Англійським поетом XIX століття Данте Габріелем Россетті (1828—1882) за мотивами біблейських розповідей була написана поема «Райська обитель», в якій першою дружиною Адама стала Ліліт. Вона мала ідеальну фігуру, поводилася зухвало і була створена виключно для плотських утіх, не маючи поняття про справжні чесноти людини. Коли ж Адаму набридла його іграшка, Бог створив Єву, наділивши її поняттями кохання, співчуття, доброти та іншими відчуттями. Ліліт розлютилася на Єву за те, що серцем Адам був прив’язаний до неї, перевтілилася в змію, і понеслося…

Епілогом цього твору служить роздум автора, про те, що всі жінки побічно є нащадками Ліліт і Єви. Одні викликають пристрасть і бажання. Чоловіки, втрачаючи голови, пускаються заради них у всі тяжкі – але пристрасть проходить, і все повертається на круги своя.

Нащадки Ліліт, так і не зробивши висновків, втрачають колишню привабливість. Бабусі, що омолоджуться, в леопардових леггінсах, з випаленим волоссям і стервозним характером навряд чи можуть претендувати на глибоку прихильність з боку свого супутника життя. Інші ж стають вірними подругами чоловікам, і в їх особі чоловіча стать завжди знаходить підтримку в скрутну хвилину і ділиться щастям. Саме з такими жінками хлопці і готові розділити свої долі і життя. І таких точно не кидають.