Press "Enter" to skip to content

Як вдало спланувати багатофункціональну вітальню

Вдало спланувати багатофункціональну вітальню вдасться двома шляхами: розділити її на зони або забезпечити їх гармонійне співіснування. Наочне наповнення кімнати залежатиме від вибраного шляху. Наприклад ми вирішили створити вітальню, яка буде домашньою і затишною, за рахунок використання теплих тонів і відтінків шоколаду. При цьому ми встановимо в кут кімнати камін. Який він буде, електричний, або справжній, вирішувати звичайно вам і ґрунтуватися на свій бюджет і особливості удома.

Простора вітальня повинна бути розділена на зони. Це можна здійснити за допомогою мобільних або стаціонарних не суцільних перегородок, як які виступають колони, арки, стелажі, стійки, переносні ширми, невисокі декоративні стаціонарні перегородки. Зонувати кімнату можна і завдяки подіуму, місце на якому займе бар або обідня група, а внизу буде зона з диваном, телевізором і книжковими полицями. Звичайно, різні рівні слід підсвітити по-різному. Розділяючи кімнату на зони, треба витримувати єдиний стиль оформлення чи ж поєднувати близькі стилі. Ще можна при оформленні приміщення використовувати два контрастні кольори. Для вітальні квадратної форми подіум варто зробити кутовим.

Маленька вітальня буде вигідно виглядати при поєднанні зон, коли «куточки» виділяються завдяки розстановці світильників, меблів, аксесуарів, підлогових покриттів. Весь інтер’єр повинен бути витриманий в загальній колірній гаммі і одному стилі. Проте оригінали можуть вибрати різні за кольором стіни, які здійснять ненав’язливе зонування. У маленьких вітальнях приживуться пересувні столики і дивани, функціональні предмети меблів, що мають місця для зберігання, наприклад, пуфи із знімною кришкою або столики — «скрині». Якщо у кімнаті багато повітря і світло, немає нічого зайвого, меблі зручна, планування продумана, інтер’єр витриманий в пастельних, світлих тонах – така гостина в маленькій квартирі стане красивою і комфортною.

У нашому проекті ми раціонально використовували кожен куточок вітальні, при цьому розміри її не так великі, як хотілося б багатьом. До того ж м’яка, і така обволікаюча обстановка, з використання теплих темних тонів все ж таки «з’їсть» десяток сантиметрів простору, хоч і візуально. Але навіть враховуючи це, вітальня буде наповнена світлом, оскільки ми використовуємо вертикальні світильники, практично по всьому периметру кімнати. Та і таке оформлення буде затишніше і домашньої, і більш підходити до вітальні. де є камін.