Press "Enter" to skip to content

Холодна вода – ворог для інтелекту

Дівчина купається в ополонціЛюди, які збираються на замерзлих річках та озерах, щоб пірнути в ополонку, можуть нажити хронічну гіпотермію.

Крім шкоди, якої завдає це захворювання органам дихання, серцевій системі й інтелекту, будь-яке переохолодження, що триває більш ніж 20 хвилин (навіть якщо потім людина зігріється), призводить до зростання ризику серцевого нападу чи інсульту впродовж наступних двох-трьох днів.

Безрозсудні плавці, котрі коріочищаються від гріхів, стрибаючи у воду на Водохрещу, можуть “заробити” гостру гіпотермію. Занурення у воду за температури, нижчої ніж 5° С, може викликати такий миттєвий шок в організму, що у воді вони не проживуть і п’яти хвилин. Якщо плавець не перебуває в братерстві “моржів”, члени якого підготовлені до пірнання в ополонку, а просто випадково впав у крижану воду, то може відразу померти через зупинку серця.

Навіть ті, хто фізично та морально підготовлений до занурення в крижану воду, ризикують зазнати гострого серцевого нападу, якщо в минулому страждали від захворювання коронарної артерії. Іноді здатність плавати обмежена, оскільки холодна вода впливає на м’язи та позбавляє їх еластичності. Членам товариств “моржів” варто також уникати великої кількості алкоголю, однак рекомендують поїсти перед пірнанням, щоб система травлення виробляла тепло.