Press "Enter" to skip to content

У Москві жінки почали брати іпотеку частіше за чоловіків

Жінка з ключем від квартириЗа підсумками 2012 року частка жінок, що узяли іпотечний кредит в Москві, зросла до 42 відсотків. Як повідомляє з посиланням на дані своїх продажів компанія «Главмосстрой-нерухомість» (ГМСН), частка чоловіків серед покупців за іпотекою склала 32 відсотки. Ще 26 відсотків припало на операції, за якими кредит був оформлений на сімейну пару.

Експерти відзначають, що таке співвідношення серед позичальників недивне, оскільки зараз жінки мають стабільніший заробіток і вищу офіційну, «білу» частину зарплати в порівнянні з чоловіками. Невисокий відсоток сімейних пар може пояснюватися тим, що члени подружжя прагнуть захистити індивідуальні інтереси.

Згідно з оглядом, найпопулярнішими минулого року стали кредити терміном 10 років (третина угод). Найнепопулярнішими виявилися кредити на 30 років.

За даними аналітиків, в грудні 2012 року на 1 відсоток скоротилася середнезважена відсоткова ставка іпотечних кредитів за реальними операціями на ринку новобудов московського регіону, що відбулося, зокрема, через новорічні пропозиції забудовників. До реєстрації права власності ставка склала 11,7 відсотка, а після оформлення квартири — 10,98 відсотка. Середня сума кредиту, виданого на покупку квартир в компанії у грудні, склала 2,3 мільйонів рублів.

За інформацією московського управління Федеральної служби державної реєстрації, кадастру і картографії (Росреєстр), в перший місяць року в столиці зменшилася кількість іпотечних угод. У січні їх було укладено 1667, а в грудні 2012 року — 4025.

Джерело: http://exeapartments.com/