Press "Enter" to skip to content

Енергетика людини

Даоси розрізняли ци на успадковану та набуту. Першу ми отримуємо від батьків. Основними джерелами придбаної ци є їжа, повітря і вода. У процесі життєдіяльності ми постійно отримуємо і використовуємо життєву енергію ци. Крім цього, ми беремо її із зовнішніх потоків: Сили Всесвіту, Космосу і Землі, навіть якщо цього не усвідомлюємо. Наше завдання – навчитися усвідомлювати ці потоки і користуватися зовнішніми силами на благо свого здоров’я.

Даоси вважали, що всі тонкі сили, що існують у природі, діють і всередині тіла. При цьому будова людини описувалося тими ж термінами, що й пристрій зовнішнього світу. Даоси створили практики Цигун. Їх роль полягає в тому, щоб, спираючись на зовнішнє, живити внутрішнє і, осягаючи внутрішнє, залишатися в злагоді з зовнішніми силами.

Цигун — це система технік з управління енергією життя (ци – енергія, гун – рух). Практики Цигун дозволяють вести активну і, в той же час, спокійне життя, краще відчути її глибину, яка часом ховається за перепадами емоцій. Основою технік Цигун є робота з енергією. Згідно з даоським уявленням основним енергетичним каналом людини є Мікрокосмічна Орбіта, що складається з двох частин:

1. керуючий канал (Ду-май) — починається в області промежини, проходить по хребту через голову і закінчується в роті на верхньому небі («посудина-губернатор» або «контролюючий посудина»); у давньокитайській філософії він вважався верховним управителем усієї Ян», «морем Ян-судин»; Ду-май залягає в хребті, його стінками є тверда оболонка спинного мозку, вмістом – спинномозкова рідина;

2. функціональний (Жень-травень) — піднімається від промежини по передній частині тіла і закінчується в кінчику язика; дотик їм верхнього неба з’єднує обидва канали; Жень-травень є «верховним чиновником всій Інь», «морем Інь-судин», відноситься до «судинах матки» («відповідальний посудину» або «посудину вагітності»), тісно пов’язаний з менструальним циклом, вагітністю та пологами у жінок і зберіганням квінтесенції Цзин у чоловіків, є джерелом Ци народження.

Даоси вважали, що відкриваючи Орбіту, ми очищаємо енергію і запускаємо чисту ці канали нашого тіла для оздоровлення. Відкривши Мікрокосмічну Орбіту, можна «накачувати» і проводити по хребетному стовпа потужний потік життєвої сили ци. Якщо ви навчитеся наповнювати енергією «посудину вагітності» (Жень-травень), то зможете реалізувати своє головне жіноче призначення — стати матір’ю.