Press "Enter" to skip to content

38 хвилин спорту в день захистять від раку матки

Дівчина біжить38 хвилин занять спортом щодня знижують небезпеку стати жертвою раку матки майже наполовину. До такого висновку пришли учені з Імперського коледжу в Лондоні.

Досить бути фізично активної всього півгодини на день, щоб не стати жертвою одного з найпоширеніших «жіночих» раків. Британські учені довели, що 38 хвилин помірних навантажень знижують ризик раку матки на 44%. Правда, це можливо тільки в тому випадку, якщо жінка ще і зберігає здорову масу тіла.

На думку World Cancer Research Fund, більше 3 700 випадків раку матки в Британії можна було б запобігти, якби жінки підтримували спортивний спосіб життя. Тим часом, лише 56% мешканок Туманного альбіону слідують режиму хоч би в 30 хвилин фізичних навантажень 5 разів на тиждень, і лише у 39% (тобто навіть менше чому у половини) є здорова вага.

Найчастіше рак матки атакує жінок старше 60, і найпоширенішою його формою є ендометріальна, коли вражається оболонка матки. Серед всіх «жіночих» пухлинних хвороб, рак матки є четвертим за поширеністю. В зв’язку з цим експерти звертаються не тільки до кожної конкретної жінки із закликом задуматися про профілактику раку, але і до державних структур, які могли б полегшити людям перехід до спортивного способу життя. Це і широка популяризація фізичних навантажень, а також доступність спортивних залів і майданчиків, і давно забута, на жаль, виробнича гімнастика, яка була дуже популярна за часів СРСР.

Зайва вага небезпечна для жінки ще і тим, що жир сприяє додатковому виділенню гормонів, а вони, у свою чергу, є паливом для деяких різновидів раку, включаючи і рак матки.

Джерело: http://prosportinfo.net/