Press "Enter" to skip to content

Використання певного стилю в інтер’єрі

Використання певного стилю виправдане не тільки з погляду естетики, але і економії простору. Однокімнатна квартира не може похвалитися зайвим метражем, саме тому звернення до стилю мінімалізм, стане відмінним виходом з положення. Варто відзначити що зародився мінімалізм, після руйнівної Першої світової війни, коли людство звернулося не тільки до зовнішнього вигляду предметів інтер’єру, але і до їх функціональної частини. Не дивлячись на свою явну простоту – не можна просто викинути половину квартири, надавши це частиною стилю.

Так, в мінімалізмі присутня чіткість ліній, меблі виглядають гранично просто, нащетинюючись гострими кутами, але в той же час, предмети узгоджені в просторі не тільки по своїй формі, але і кольору. Додаткові контрасти і глибину інтер’єру додають різні джерела світла. Так само однієї з відмінних рис меблів в цьому стилі ставати її закритість: строгі прямокутні дивани, закриті шафи і полиці на яких не видно речей. Чи можна використовувати відкриті полиці? Так, але за умови мінімальної кількості предметів на них.

Втім, наповнення квартири не можна ставити основною задачею. Приміщення не повинні бути похмурими і важкими. Легкість досягається шляхом гри з природними джерелами світла, а так само зонуванням простору. Мінімалізм диктує свободу переміщення, тому всілякі класичні перегородки тільки порушать простір. Можна використовувати міцне скло або розсувні перегородки, але ще краще обмежиться розділенням території, різними колірними рішеннями підлогового покриття. Щоб не перешкоджати проникненню світла в денний час, краще віддати вибір жалюзі (металевим або тканинним), а не шторам.