Press "Enter" to skip to content

«Як вкрасти діамант»: враження від фільму

На думку кінокритиків, картину можна назвати бездоганно дурним кримінальним фарсом, знятим на тлі шикарних французьких пейзажів, і зіграним чудовими британськими акторами.

Імпозантна і чарівна розведена пара Кейт (Емма Томпсон) і Річард (Пірс Броснан) готові до заслуженому пенсійному відпочинку. Але тут виявляється, що їх гроші пропали і винен в цьому французький мільйонер, керуючий пенсійним фондом. Героям не вдалося повернути гроші, відкладені легально, і вони вирішуються на пограбування кривдника. Той нещодавно придбав для своєї нареченої сліпучої краси діамант. Для реалізації хитромудрого плану Кейт і Річард звертаються за допомогою до свого сіну-хакеру і добропорядним сусідам (Селія Імрі і Тімоті Сполл) з корисними кримінальними зв’язками.

Емма Томпсон і Пірс Броснан мріяли про спільну роботу ще з 1995 року. Тоді вони познайомилися на прем’єрному показі «Золоте око», в якому Броснан вперше зіграв роль Джеймса Бонда.

Комедія «Як вкрасти Діамант» придумав, продумав і поставив англійський режисер Джоел Хопкінс. А головні ролі в картині дісталися відомим британським артистам. Продюсували картину французи. Та й головні події фільму розгортаються у Франції. Тому при перегляді картини англійською мовою насилу віриться, що це не дубльована французька постановка. Тим більше, що за духом картина видалася типово французької — простодушним і легковажним фарсом, де головні герої не перестають обмінюватися образами і валяти дурня на тлі мальовничих пейзажів Південній Франції. Так, в одній зі сцен Бростану довелося перетворитися в техаського бізнесмена, надівши перуку, вуса, ковбойський капелюх, щоб потрапити в гості до злодія-мільйонеру.

Головної французької героїнею картини стала Луїза Бургуэн, яка зіграла наречену мільйонера, для якої він придбав заповітний діамант. Глядачеві вона відома по головній ролі в картині «Незвичайні пригоди Адель» Люка Бессона.

Очевидно, що випробування банальною логікою картина провалила. Та й «підступний план» головних героїв примітивний до сміху. Тому британські критики низько оцінили картину, оскільки їх очікування щодо осудності і змістовності картини не були виправдані. Хоча це не зовсім справедливо, оскільки бралися до уваги не суттєві для даного жанру критерії. Адже наївний фарс потрібно хвалити за легкість і дурість, а не лаяти на повному серйозі. Варто відзначити точність відповідності «Як вкрасти діамант» жанровим критеріям комедії. Так, картина дійсно розважає, завдяки чарівній грі акторів-професіоналів і простими, але доречними жартами і гегами.