Press "Enter" to skip to content

Страшний фільм «Істоти»: боятися можна перед переглядом

Кадр з фільму "Істоти"

П’ятеро друзів приїжджають в хатину посеред лісу. Згідно з чутками, в цих краях мешкають бігфути — снігові люди. По дорозі до пункту призначення хлопці зняли дуже дивні темні фігури. Вони ще не знають, що з настанням ночі їм доведеться з ними познайомиться ближче. За розповідями місцевих жителів бігфути цілком мирні і навіть полохливі істоти. Однак хлопцям належить зустріч з вкрай агресивним і настирливим «екземпляром».
Едуардо Санчес — співавтор «Відьми з Блер». Він законодавець моди на ужастики в стилістиці «знайдених плівок». Тобто створюється враження, що фільм був монтований з аматорських записів, збережених від невдалих мандрівників, відзначає postup.in.ua. З часом все хоррори стали випускати за «формулою успіху» «Відьми». Спочатку глядач спостерігає, як хто-то півтора години тремтить в кущах, потім настає черга п’ятихвилинної невиразною біганини, яка закінчується виразним фінальним стоп-кадром. І після п’ятнадцяти років Санчес прийшов до того, з чого все починалося у прагненні відшукати інший підхід до такого кіно.
Швидше за все, ідея фільму «Істоти» виникла у Санчеса під час роботи над попередньою картиною — хоррор-альманахом «ЗЛО 2», де найбільш цікавий сегмент починався з того потрапляння велосипедиста з камерою GoPro на шоломі в центр зомбі-епідемії і закінчувався його перетворенням в «ходячого мерця» на святі для дітей з елементами мімімішности. У «Істот» головним засобом пересування головних героїв лісовими стежками став велосипед, вони теж «озброєні» камерами. Але тут акцент зроблений вже не на саспенсі, а на екшені зі змішаною стилістикою жахів «знайдених плівок» і більш традиційних «монстр-муві».

Фільм «Істоти» (2014) — трейлер

В цей раз Санчес максимально скоротив період ховання в кущах і переляків від шелестів. Головні герої стали об’єктом полювання бігфута вже в перші тридцять хвилин фільму і решту часу їм доводиться боротися з цією величезною вічною істотою. Бігфут вривається в будинок, хлопці ховаються в підвалі, потім хочуть втекти на машині, після чого посилаю добровольця на велосипеді до шосе за допомогою. В кінцевому результаті, їм усім доводиться бігти напролом, куди очі дивляться. Деколи навіть можна відчути ефект присутності, але Санчес готовий до маніпуляцій заради отримання потрібної атмосфери. Тут йде в хід і ледь помітна напружена музика, і вражаючі кадри, явно не зняті героями.
Традиційно для цього жанру компанія друзів не виділяється розумом і кмітливістю, а дівчата тільки ллють сльози і верещать. Тому глядач може особливо не переживати.