Press "Enter" to skip to content

Жінки у Норвегії стануть військовозобов’язаними

Солдати норвезької арміїМешканки Норвегії в недалекому майбутньому підлягатимуть призову на обов’язкову військову службу в мирний час. Як повідомляє Agence France-Presse, відповідну ініціативу уряду погодилися схвалити майже всі парламентські фракції.

Як очікується, «гендерно нейтральний» призов буде схвалений переважною більшістю голосів, хоча дата голосування поки що не призначена. Єдиною парламентською силою, яка виступила проти нововведення, стала невелика Християнсько-демократична партія.

У норвезькому міністерстві оборони припускають, що нові правила призову набудуть чинності в 2015 році. «Норвегія стане першою європейською країною, яка закликає жінок в мирний час», — заявив представник оборонного відомства, а міністр оборони Анне-Грете Стрем-Еріксен назвала досягнутий парламентаріями компроміс «історичним».

Ідея призову жінок, яка виходить від лівоцентристського уряду, обумовлена не браком призовників, а прагненням встановити рівність статей. В даний час норвезькі чоловіки, що пройшли фізичні і психологічні випробування, зобов’язані служити в армії протягом року. Жінки з 1976 року мають право поступати на службу в добровільному порядку, зараз вони становлять приблизно десять відсотків особового складу збройних сил.