Press "Enter" to skip to content

П’ять причин полюбити пасту

Смачний, корисний, доступний, екологічно чистий і універсальний продукт популярний у всьому світі. Ось п’ять причин віддавати шану цьому символу середземноморської кухні.
1. Паста не завдає шкоди ні вам, ні планеті

Паста виготовляється з твердих сортів пшениці або з борошна інших злаків, води і яєць, тому поживна сама по собі. У поєднанні з оливковою олією, томатним соусом, овочами, бобами, морепродуктами і нежирними сортами м’яса паста є основним інгредієнтом здорового раціону в усьому світі. Виробництво пасти не завдає шкоди планеті. Останніми роками промисловість вийшла на шлях сталого розвитку, що проявляється в поступовому зниженні споживання води і викидів у перерахунку на СО2. На Науковому консиліумі здорових страв з пасти 2015, організованому некомерційною організацією Oldways, експерти підтвердили, що паста — це проста їжа рослинного походження, яка має низький вплив на навколишнє середовище.

2. Паста — основа середземноморської дієти

Паста в поєднанні з іншими зерновими, фруктами, овочами, оливковою олією, бобовими, горіхами, насінням, травами і спеціями становить основу середземноморської дієти. Вона вважається однією з найбільш здорових систем харчування у світі, що сприяє зниженню поширення діабету 2-го типу, серцево-судинних захворювань і раку. Також вона використовується для боротьби із зайвою вагою і корекції ваги.

3. Паста насичує

Завдяки технології виготовлення глікемічний індекс пасти нижче, ніж у продуктів з простими вуглеводами. Це означає, що її споживання практично не впливає на рівень цукру в крові. Крім того, паста повільно перетравлюється і дає стабільний заряд енергії та відчуття ситості надовго. За рахунок цього під час наступної трапези кількість споживаної їжі зменшується.

4. Паста не призводить до ожиріння

Ожиріння викликане надлишком калорій, а не вуглеводами. Крім того, дієти з дуже низьким вмістом вуглеводів можуть бути небезпечні, особливо якщо довго їх дотримуватися. Калорійність страв з пасти можна зменшити, якщо вибрати правильний розмір порцій (половину або дві третини склянки вареної пасти/80 грамів сирої) і менш калорійну заправку або підливу. Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Nutrition & Diabetes, вказує на те, що споживання пасти значно знижує індекс маси тіла (ІМТ) і перешкоджає розвитку ожиріння центрального типу.

5. Паста — смачна страва, яка об’єднує людей

В епоху, коли все так швидко змінюється і ми пробуємо модні дієти і системи харчування, паста залишається улюбленою стравою на нашому столі. Їй раді і на сімейному обіді, і у вишуканих ресторанах.

Джерело: naijalingomp3.com

Джерело фото: eva.ru