Press "Enter" to skip to content

З підточеним в утробі здоров’ям

Вагітна жінкаВолодимир Берсенєв – заслужений лікар України. Медичне середовище знає його як автора багатьох книг і статей, у яких пише, зокрема, про проблеми невропатології.

В окремих його працях висвітлено роздуми про користь роздільного харчування, застосування аромотерапії, вплив важкого дитинства на розвиток нервової системи тощо. Відомий лікар також є автором десятка книг, в яких дає рекомендації, як зберегти здоров’я та попередити недуги.

Пацієнтам Берсенєв відомий як творець нових методик лікування, які не потребують операцій і скальпеля навіть коли йдеться про остеохондроз (цій проблематиці лікар присвятив книгу “Цей багатоликий остеохондроз”, церебральний параліч чи генетичні захворювання.

Мабуть, найбільш популярною серед читачів стала книга Володимира Берсенєва “Зберігаю самовладання”. Це автобіографічна повість, яку нагороджено міжнародною премією “Тріумф”. У ній автор розповідає про неймовірні історії, які часом набувають детективного характеру.

У книзі “Зберігаю самовладання” автор нагадує, що надворі третє тисячоліття і ставитися до себе та свого здоров’я нині потрібно, враховуючи індустріальні новинки.

“Щодня через мій кабінет проходять десятки юних пацієнтів із діагнозом “дитячий церебральний параліч”, з іншими страшними захворюваннями неврологічного характеру. В тому числі й генетичними – хворобою Дауна чи синдромом Берстайна, наприклад. У кожної десятої дитини, ураженої ДЦП, хворобу спричинено пологовою травмою. Решта з’явилися на світ із підточеним в утробі здоров’ям”, – пише пан Берсенєв.

Усьому цьому є просте та логічне пояснення. Не всі вагітні жінки розуміють, що чарка, навіть легкого вина чи пива, не буде корисною ненародженій дитині. А тим паче куріння чи носіння важких сумок.

Ось вам і статистика, яку всі чули й бачили, проте ніхто не замислився над тим, як її змінити. Щороку в Україні збільшується кількість патологічних пологів. На початку цього століття 71% пологів пройшов із відхиленнями. Відтак троє немовлят із кожних чотирьох розпочали життя з неблагополучного старту.

Одним із виходів зі ситуації лікар Берсенєв вважає тератогенний календар, який із точністю до дня вказує на часові відтинки, коли в утробі матері формуються структура й органи майбутнього організму.

Для прикладу, автор пише, що кінцівки закладаються починаючи із 18-го дня після запліднення до 8-го тижня включно, очі та серце – з 4-го до 7-го тижня, губи з 6-го до 9-го, мозок із 6-го до 11-го, зуби й вуха з 6-го до 10-го, органи травлення з 11-го до 12-го тижня.

Це потрібно пам’ятати, як табличку множення, ба навіть краще. Адже за цими знаннями стоїть життя майбутньої дитини.

Далі автор наводить чимало прикладів, коли жінки під час вагітності то активно лікувалися медичними препаратами від грипу, то робили знеболювальні ін’єкції, зрештою випивали чи курили. У підсумку, залежно на якому тижні вагітності жінка припустилася фатальної помилки, в дитини вроджені вади серця, кінцівок…

Це лише один, хоч і дуже важливий, аспект із книги, в якій описано низку захворювань, звідки вони беруться і як їм запобігти.