Press "Enter" to skip to content

Вирішення проблеми з іміджем дозволить підвищити прибуток

makd2Керівництво McDonald’s розуміє, що зараз над ним нависнула серйозна іміджева проблема, що стала наслідком реклами, спрямованої на дітей. На щорічній зустрічі акціонерів компанії майже всі питання, задані генеральному директору Дону Томпсону (Don Thompson), так чи інакше стосувалися реклами, спрямованої на дітей, і здоров’я людей. Але замість того, щоб узяти на себе відповідальність і пообіцяти внести необхідні зміни, глава компанії вельми непереконливо заперечував застосування подібних маркетингових методів. Він також спробував в деякій мірі захистити Рональда, сказавши, що це «всього лише клоун».

Займаючи подібну позицію McDonald’s ризикує не просто спровокувати нову хвилю критики з боку захисників дитячого здоров’я і лікарів, але і, ймовірно, навіть зазнати збитків. Чом би цій компанії не вступити в конкурентну боротьбу і не спробувати отримати вигоду з позитивного іміджу, завойованого відмовою від реклами для дітей і орієнтацією на дорослого клієнта? Швидше за все, це принесло б компанії подвійну вигоду: з одного боку, зникнуть критики, з іншого — збільшиться кількість клієнтів.

Це зовсім не означає, що McDonald’s варто повністю виключити сім’ї з своєї моделі бізнесу, їй просто варто дещо змінити свою маркетингову тактику. Генеральний директор Taco Bell Грег Крід сказав в бесіді з репортерами USA Today, що багато батьків були б щасливі, якби їх діти більше не змушували їх ходити в ресторани Taco Bell тільки тому, що там дають іграшки. «Справа не в тому, що ми не любимо дітей, — додав він. — Просто ми прагнемо надихнути батьків». Добре сказано.